קורס סייבר למתחילים

עולם הדיגיטל הולך ומשתלט על החיים שלנו, ויש לזה סט רחב של משמעויות על החיים של כולנו גם ברמה הנקודתית של שימוש סטנדרטי במכשירים החכמים שלנו וגם ברמה הרחבה יותר של מידע רגיש. מידע היא מילת המפתח בעידן המודרני, החיים שלנו מתרכזים לכדי פרטי מידע שכוללים סיסמאות, פרטי חשבונות בנק, תמונות, מסמכים ובעצם כל חלק בחיינו הפרטיים, החברתיים, המוסדיים, העסקיים, המדיניים, הצבאיים וכל היבט שקשור לקיום האנושי.

כמות הפעולות בין כמות האנשים ההולכת וגדלה מכילה כמויות עצומות של מידע אישי, רגיש ומסווג והמידע הזה נמצא ברשת, בתנועה תמידית. הצורך לאבטח אותו הוא ברור ומובן, מדובר על חיים שלמים של אנשי העולם וגם המוטיבציה והמניעים להגיע אליו תמיד שם. אבטחת מערכות מידע היא יישות אורגנית חייה ומתפתחת שמשתנה ומתאימה את עצמה לנסיבות המציאות המשתנות תדיר ולעיתים תכופות. למעשה, מי שמתעניין ומתעסק בעולמות הסייבר לא מפסיק ללמוד לעולם, בעיקר אם הוא רוצה להיות שפיץ, אבל חייבים להתחיל מאיפשהו וגם גדולי ההאקרים בעולם בתחילת הדרך שלהם לא ידעו דבר וחצי דבר.

אם גם אתם מבינים את החשיבות של ההיכרות עם עולם הטכנולוגיה באופן כללי ואת עולם הביג דאטה ואבטחתו ורוצים להתחיל לסלול את דרככם בעולם עשיר ומרתק זה, עולם שמהווה את רשת הביטחון של כולנו, עולם הבנוי מרשת של חוטים שמקשרים בין כולנו ושולטים על החיים- לימודי סייבר זה המקום שאתם צריכים להיות בו.

אז מאיפה מתחילים?

אם אתם לגמרי קלולס, כלומר אין לכם שמץ של מושג ולא בטוח שיודעים אפילו מה זה סייבר, אז קודם כל זה מושג שמתייחס לפעילות קבירנטית, כלומר במסגרת האינטרנט וביחס לתנועה של מידע בהיקפים גדולים. אם אתם רוצים להתחיל לקבל מושג על הדברים, משמעותם ואיך הם עובדים, המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא בקורס למתחילים. ישנו מגוון של מוסדות לימוד שונים שמציעים תוכניות לימוד לצד הכשרות למעבר הסמכות מקצועיות שנדרשות בשטח. במסלולים אלה ניתן למצוא שכבות של מסלולי לימוד שמיועדים לכל האנשים בכל רמות הידע והמיומנויות, לרבות פרספקטיבה של הכשרות מתקדמות לרבות תארים אקדמיים, בעוד שמסגרת הידע חשובה לבנייה, היא חשובה לא פחות לביצוע צעדים ראשונים והיכרות התחלתית עם עולם סבוך זה.

קורס סייבר למתחילים מתאים ומיועד לכל אדם שחיי, פועל ועובד בסביבה המודרנית אינטרנטית של החלפת מידע בהיקפים גדולים ורוצה להבין במה מדובר ובעיקר איך מתקיימת אבטחת סוגיה זו. מטבע הדברים קורס למתחילים מיועד לאנשים נטולי כל ידע בתחום וכך הוא בנוי. גם מי שמבין ממש מעט אבל צריך לארגן את הבסיס שלו על מנת להתקדם הלאה ייתרם מקורס סייבר למתחילים באופן שאין שני לו.

הבנה של נושא אבטחת המידע ולו ברמה הבסיסית ביותר זהו צורך הולך וגדל בקרב האוכלוסייה כולה וכל מי שחיי בעולם המודרני צריך להבין לפחות את הבסיס של הזירה הדיגיטלית שמשמשת אותנו כל הזמן, את האיומים שמגולמים בה ואת האפשרויות שעומדות לרשותנו על מנת להתגונן. גם אם אנחנו לא מיישמים או מתעסקים עם זה בפועל, זה תמיד קשור אלינו לפחות בעקיפין ומשפיע עלינו באופן מאד ישיר ומוחשי. לימודי סייבר למתחילים מיועדים לציבור הרחב לצורכי השכלה כללית והתמודדות טובה ואפקטיבית במציאות הדיגיטלית והדינמית של היום. בנוסף, הם מיועדים גם לאנשים שרוצים להתמקצע בתחום ועושים צעדים ראשונים אל עבר עיסוק עשיר, מגוון ומסעיר ולרכוש את מיטב הכלים שקיימים כיום בשוק לעניין זה.  עוד קורס אבטחת מידע למתחילים מיועד לאנשים שרוצים לעבוד בתחום וזקוקים לקבלת הכשרה מקיפה ויסודית על מנת לעבור את בחינות ההסמכה השונות במשק. לימודי סייבר למתחילים בנויים באופן שמותאם לאנשים נטולי כל ידע והבנה בתחום ובנוי באופן שעובד צעד צעד על כל הדברים הבסיסיים ביותר שנחוצים על מנת להתחיל להבין מה קורה ולגבש הבנה.

תכני הלימוד במסגרת לימודי סייבר

לימודי אבטחת מידע כוללים שפע של תכנים שונים מעולמות התוכן שקשורים בביג דאטה, לרבות סוגיות רגולטוריות, אתיות, מדיניות, בינלאומיות וכמובן סוגיות טכניות ויישומיות שקשורות בהיכרות המחשב, היכרות עם הרשת, היכרות עם הענן והיכרות עם הכלים המעשיים שקיימים לטובת עבודה בפעול.

לימודי סייבר הינם לרוב לימודים מובנים המבוססים על תכנית לימודים סדורה שמותאמת להכשיר אנשים מהצעדים הראשונים ועד להתמקצעות ברמה הגבוהה ביותר בתחום, אבל צריך להתחיל בקטן, כאשר זה מה שיהווה את הבסיס והידע המוקדם ללימודי המשך למעוניינים, אבל תכניות הלימודים הטובות מותאמות כך שהקורסים למתחילים יתאימו לאנשים שאין להם שום ידע או ניסיון בעולמות אלה. בכל מקרה חשוב לבדוק את תכנית הלימודים לפני שנרשמים על מנת לדווא שאתם מבינים מה אתם עומדים ללמוד ומה תנאי הסף שדרושים מכם. קורס אבטחת מידע וסייבר למתחילים אמור להיות נגיש ובסיסי לאנשים חסרי שהם ניסיון לחלוטין בתחום.

קורס אבטחת מידע כולל תכנים שונים לרבות היכרות עם כלי תקיפה מרכזיים בלוחמה אינטרנטית בהם עושים שימוש האקרים למטרות שונות לרבות מטרות אלימות וכן פעולות של טרור. בנוסף תכני הלימוד יכללו סוגיות בנושא של  אתיקה ומוסר במרחב האינטרנטי. עוד בקורסי התחלה של לימודי אבטחה ילמדו לעומק סוגיות שנוגעות בפשיעה קבירנטית כמו גם על גורמי ההשפעה שקיימים במרחב הקבירנטי ועל המעצמות שמתקיימות בו, לרבות התשתיות החיוניות הקיימות ויחסי הגומלין שביניהן. תכני לימודי נוספים במסגרת קורס מגן סייבר יטפלו בסוגיות של רגולציה ותקינה בתחומי הגנה קבירנטית, פרוטוקולים של תקשורת ועוד. בנוסף גם כיום כאשר כל הלימודים נעשים דרך הרשת, קורס סייבר און ליין יספק הכשרה מקיפה גם בנושאים של מבנה המחשב, הגנה עליו, אבטחת יישומים ועוד.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות