קורס סייבר אונליין

למידה מרחוק הפכה בשנים האחרונות לבחירה טכנולוגית מתקדמת שרק מעטים והטובים שבהם ידעו להעניק לסטודנטים שלהם. לא כל תחום אפשר ללמד מרחוק ולא כל מסגרת לימוד יודעת להעניק את התנאים הנחוצים על מנת להצליח בלמידה מרחוק, כך היה המצב שבמשך זמן רב למידה מרחוק הייתה אפשרות נחשקת ומועדפת, אבל לא תמיד זמינה. היום, בעידן הקורונה זוהי האופציה היחידה שעומדת לרשותנו כיום היא ללמוד רק באמצעות הזום, או כל פלטפורמת וידאו צ'ט אחרת.

מה המשמעות של למידת קורס סייבר אונליין?

ללמידה אונליין באופן כללי יש מאפיינים ברורים, יתרונות ברורים, וכן גם אתגרים מסוימים שכדאי להיות ערים אליהם. לימודי סייבר אונליין בפרט זו דרך האפשרות האופטימלית ביותר ביחס לתכני הלימוד וכן גם ביחס למצב האישי של הסטודנטים, לרוב. מאחר ולימודי מיישם הגנת סייבר עוסקים בסביבה הדיגיטלית והאינטרנטית יש רלוונטיות מאד גדולה בין סביבת הלימודים שהיא און ליין לבין תכני הלימודים שנוגעים לסביבת האון ליין.

מעבר ובנוסף לרלוונטיות התכנית למסגרת הלימודים והמבנה שלהם, ללימודי קורס מגן סייבר יש עוד כמה יתרונות מובהקים כשאלו נעשים און ליין. אלו כוללים:

  1. נגישות לחומר הלימוד- ההרצאות שמועברות אונליין בדרך כלל מוקלטות ונשארות נגישות לסטודנטים במהלך הלימודים מה שהופך את תהליך הלמידה ליעילה וידידותית יותר. במצב כזה גם פספוס שיעור, מה שכמובן לא מומלץ בעליל, אך לעיתים בלתי נמנע, הופך להיות אירוע שקל הרבה יותר לנהל וקל הרבה יותר להשלים את החומר שהופסד לאור העובדה שיש הקלטה של השיעור.
  2. חסכון של זמן- שיעורים שנעשים און ליין הם שיעורים שנגישים לסטודנטים מכל מקום ובלבד שיש להם חיבור למחשב או לכל הפחות לטלפון, מה שאומר שיש חסכון בזמן רב הן להגיע אל מוסד הלימודים והן בלחזור ממנו, לרבות הזמן שנחסך באיתור חנייה או המתנה לאוטובוס או לרכבת.
  3. חסכון בעלויות- כמובן שאם לא צריך להגיע אל בית הספר וניתן להתחבר אל השיעור הנלמד מכל מקום ובלבד שיש חיבור לאינטרנט ומכשיר לצפות דרכו ולתקשר באמצעותו הרי שאין צורך להשקיע לא את עלויות ההגעה, בין אם מדובר על עלויות של דלק וחניון או חנייה ובין אם מדובר על עלויות של אוטובוס או רכבת. בכל מקרה העלויות הנלוות ללימודים לא מסתכמות בדרך כלל רק בנסיעות, הרי שלרוב נקנה גם קפה ובקבוק מים או סנדוויץ' וגם הכסף הקטן הזה לכאורה מצטבר לאורך זמן הלימודים. ההוצאות הללו לא מבוטלות גם הן ונחסכות לחלוטין כאשר לומדים און ליין.

מה לומדים בקורס סייבר אונליין

ראשית, כל קורס אבטחת מידע וסייבר הוא חלק ממכלול הכשרה רחב שבנוי אחד על השני ומתחיל בדרך כלל עם לימודי סייבר למתחילים על מנת לאפשר לכל מי שמעוניין ואין לו שום ידע קודם בתחום של לימודי אבטחת מידע לקבל הזדמנות אמתית ואת כל הבסיס שהוא זקוק לו על מנת לצאת לדרך.

קורס סייבר למתחילים כולל מבוא עיוני ומעשי לפרקטיקה כולה והוא כולל את מושגי העולם, הבנה בסיסי של סביבת העבודה, סוגיות אתיות ורגולטוריות וטעימה של הצד המעשי של המקצוע.

בהמשך לימודי אבטחת מידע כוללים למידה מעשית ומעמיקה תוך שימוש בסימולטורים ומעבדות כדי להתמודד בתוך סביבה שמדמה מציאות ברמה הגבוהה ביותר.

בשלבים מתקדים יותר של קורס אבטחת מידע ילמדו כלים מעשיים ומתקדמים של התקפה ומיגון סייבר לרבות סביבות העבודה השונות כן בשלבים המתקדמים של הלימודים תיתנן גם הכנה להסמכות השונות אותן דורשות החברות הגדולות בארץ ובעולם.

תכני הלימוד כוללים נושאים כמו : תקשורת מחשבים, ניהול רכיבי אבטחה, מתודולוגיות חוסן, הצפנות ובקרת גישה, זיהוי אנומליות ואיתור והתמודדות עם תוכנות זדוניות ועוד.

קורס לימודי סייבר מיועד לכל מי שמבין שהידע הוא כח, הוא חיוני, הוא חשוב ויש בו רק לתרום. כל מי שמבין שידע זאת ההשקעה הכי משמעותית שאדם יכול לעשות למען עצמו והוא מיועד לאנשים שרוצים להשקיע בעצמם ביחס להיבט הכי משמעותי של העידן המודרני.

באופן כללי ולצד היותו מקצוע חזק ומבוקש ביותר, בארץ והן ברחבי העולם כולו, קבלת הכשרה מקצועית ומעשית חזקה ואיכותית בעולמות הסייבר תהיה מועילה מאד גם למי שלא מעוניין לעסוק בתחום. כמובן שככל שהממשק המקצועי קטן יותר כך רמת הידע הנחוצה תהיה מעמיקה פחות ויחד עם זאת, היכרות עם התחום, הבנה של מושגי היסוד ויכולת התמודדות בסיסית בתרחישים שונים שרלוונטיים לחיים של כולנו רק תיטיב עם כל אדם.

מעבר לזה, לימודי סייבר מתאימים לכל מי שרוצה לבחור לעצמו מקצוע משמעותי לעתיד עם אופק משמעותי של צמיחה ופיתוח הן בארץ והן בעולם, מקצוע שהביקוש עבורו רק הולך וגדל ומקצוע שתקרת הזכוכית שלו מבחינת פוטנציאל השתכרות היא הרבה מעבר לממוצע שיש היום במשק.

איך לבחור את בית הספר הטוב ביותר?

ישנם כיום כמה תכניות שמציעים הכשרה בתחום הסייבר ומציגות קורסים שונים בדרגות קושי שונות שמיועדות לקהלי יעד שונים. על מנת להבטיח שאתם מקבלים תמורה מלאה בעד ההשקעה שלכם חשוב לעשות סקר שוק ולהבין מה בדיוק מכילה כל תכנית, כמה זמן היא אורכת ועל פרטים רלוונטיים על תכנית הלימודים, על האורך שלה ועל נקודות החוזק שלה, כמו גם נקודות החולשה.

בחירה טובה תהיה בחירה שמעוגנת במציאות ומבוססת על השוואה בריאה ויסודית של קריטריונים שרלוונטיים ללימודים ושרלוונטיים עבורכם. לימודים באופן כללי ולימודי מקצוע, במיוחד מקצוע אטרקטיבי כמו של עולמות הסייבר היא מסע חיובי ביותר וכדאי להתחיל אותו ממקום טוב שנכון עבורכם. בידקו את מה שיש לשוק להציע ובצעו את הבחירה שלכם בשיקול דעת.

בהצחלה

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות