מיישם הגנת סייבר – מקצוע העתיד

בזמן שהקורונה נתנה מכה קשה מאד לעולם כולו יש כמה תחומים בעולם שהרוויחו ובענק, יותר מזה, הרווח שלהם הוא לא נקודתי אלא מייצג מגמה שתלך ותתעצם. בעוד שעולם הרפואה למשל קיבל רבע שעה של תהילה, הרי שמדובר בתחום שוחק מאד. אנשים רבים החליטו שהם רוצים להגשים את עצמם ברפואה ובסיעוד על רקע הטלטלה העולמית, אבל לאורך זמן הסבירות שעולם הרפואה ימשיך ליהנות מאותה הפופולאריות, בפרט אם המצב יישאר כפי הוא כיום, הוא אפסי. עולם הדיגיטל לעומת זאת פרח, פורח וימשיך להתעצם. הוא לא שוחק, הוא מיטיב, הוא פותר בעיות, הוא אפילו מסתמן כחבל ההצלה של עולם הרפואה הגווע, ולמעשה ידו בכל. דווקא בגלל שהדיגיטל הפך לזירת הקיום הלגיטימית שלנו והפך ממשי יותר מאי פעם בעיקר על רקע המגפה.

ככל שתחום הופך לפעיל יותר כך הוא הופך לאטרקטיבי יותר לא רק עבור המשתתפים, אלא גם עבור המשתתפים הצדדיים, כלומר אלו שלא רוצים לשחק לפי הכללים או הפושעים, אלה שרוצים לחדור, לפרוץ, לגנוב ולגרום נזק, מסיבות כלכליות, פוליטיות, וונדליסטיות או אנרכיסטיות. כך או אחרת יש המון גורמים שיש להם המון סיבות לנסות לפרוץ, לגנוב ולגרום נזק והם עושים זאת, בכל רגע נתון בהיקפים בלתי נתפסים.

אי לכך, הזירה הדיגיטלית נאלצת לשרוד תחת מתקפות אינסופיות והקיום שלה תלוי ביכולת האבטחה שלה. נוכח מצב זה צמח עולם שלם של התמחות תחת השם סייבר וכל עיסוקה בלייצר הגנה ואבטחה, איתור וסיכול של ניסיונות פריצה וחדירה למערכות ממוחשבות ודיגיטליות ובפרט על מסדי נתונים.

תחום הסייבר הוא תחום בהתהוות ובהיותו כזה הוא גם מתהווה מבחינה מקצועית, במקביל גם ההכשרה נמצאת בהתהוות, זאת אומרת שאין ממש תארים מוגדרים שעוסקים בעולם הסייבר גרידא, כמו גם אין נכון להיום עדיין רישוי ממשלתי שייעודו להסדיר את התחום ולהעמיד סף כניסה. יחד עם זאת, העתיד צופן מציאות שונה משום שישנה הערכות כלל מערכתית לעגן את המקצוע באופן מוסדר ולהעמיד סף כניסה למקצוע. נכון להיום קיימות בחינות הסמכה שדורשות מאנשים שרוצים לעבוד עם מערכות שונות לעמוד בבחינות אלה. מטרת ההסמכות לאפשר לעבוד על מערכות מורכבות ולפתוח אליהן גישה, אבל בעוד שאלו הן הסמכות מקצועיות בלבד, הצפי הולך לכיוון מאורגן ברמה הממשלתית והבינלאומית.

לימודי סייבר- כל מה שצריך לדעת

אם גם אתם רוצים לקחת חלק בתעשייה הולכת וגדלה, מניבה ורווחית עם ביקוש אדיר בשוק המקומי והן בשוק הבינלאומי- תעשיית הסייבר היא המקום בשבילכם. כאמור, על מנת לעבוד בפועל עם מערכות התאגידים הגדולים עליכם לעבור את ההסמכות שלהן, אבל על מנת לעשות זאת צריך להבין את התחום. בזמן שאנחנו שומעים כל הזמן על האקרים ילדים מבריקים שמצליחים לפרוץ מערכות גדולות בגיל שלוש עשרה חשוב לזכור שמעבר לכך שלרוב מדובר על אגדות אורבניות, גם במקרים הבודדים שזה קורה באמת, זה עניין של אחד למיליון. בפועל, מיישם הגנת סייבר הוא איש מקצוע מנוסה ומיומן שפיתח מיומנויות ושכלל אותן לאורך זמן בנסיבות משתנות.

לימודי אבטחת מידע הוא עולם שלם של ידע והתמקצעות בו תוכלו למצוא מענה של הכשרה מלאה ואיכותית אם אתם רוצים להיכנס לתחום זה, ובפועל אם אתם רוצים לעבוד בתחום ברצינות, השכלה היא הדרך היחידה לשם.

אם אתם לגמרי ברמה של מתחילים אז קורס סייבר למתחילים זה המקום המושלם בשבילכם. לימודי סייבר למתחילים יעברו אתכם צעד צעד על כל התורה ממש מההתחלה כך שלא תצטרכו לדעת דבר וחצי דבר כדי להצטרף ללימודים, להפך, באמצעות קורס סייבר אונליין תוכלו לקבל את מלוא הידע הנחוץ לכם ובנוחות של ביתכם ממש מהשלבים הראשונים.

מטבע הדברים, על מנת להתמקצע, קורס סייבר למתחילים בלבד פשוט לא יספיק ואתם בהחלט תצטרכו ואף תרצו להעמיק את הידע שלכם, שיהווה את הבסיס למומחיות אותה תציעו למעסיקים או ללקוחות שלכם בעתיד לבוא.

קורס אבטחת מידע וסייבר הוא למעשה מסלול לימודים מובנה שבנוי ממדרגות של ידע שיושבות אחת על השנייה, כלומר על מנת להתקדם בחומר תצטרכו לעבור תחילה את ידע הבסיס ולכן חשוב כל כך להקפיד על הקורס למתחילים. מדובר על מסגרת לימודים יוצאת דופן המשלבת מבוא תאורטי ועיוני לצד כלים פרקטיים ומעשיים ומשלבת גם הבנה משפטית וחוקית ברמה המקומית וברמה הבינלאומית הנוגעת לעולם זה.

אפשרויות תעסוק לבוגרים

בוגרי קורס מיישם הגנת סייבר זוכים להנות מביקוש תעסוקתי אדיר בין אם הם רוצים לעבוד כשכירים בסוכנויות קטנות, בין אם רוצים מסלול קריירה עם עתודה ניהולית בתאגידים גדולים ובין אם רוצים לעבוד כעצמאיים הצעות העבודה מציפות את השוק שצמא למגני סייבר איכותיים. קורס מגן סייבר מכשיר אנשים ברמה הגבוהה ביותר, זאת בתנאי כמובן שמדובר בבית ספר מצוין ומספק לבוגרים שלו מומחיות בתחומים שנחוצים לתעשייה.

בית ספר מקצועי וטוב באמת יהיה בית ספר שיקיים יחסי גומלין מפרים ומיטיבים שמצב אחד מעניקים לבית הספר הנחייה בדבר הצרכים שעולים מהשטח ומהצד השני מעדכנים בתכנים העדכניים ביותר כך שתכנית הלימודים תוכל להיות מותאמת לצרכים שבתעשייה בזמן אמת. במקביל, מערכות יחסים חזקות עם התעשייה מאפשרות לבוגרי קורס אבטחת מידע למצוא מקומות להתמחות בהם עם תום הלימודים ולצבור ניסיון לקראת המשרה הרצינית הראשונה. זאת ועוד, קשרים טובים בין בית הספר למקומות העבודה שבמשק יבטיחו לבוגרים אפשרויות תעסוקה בהמשך.

כדאי לדעת שהשכר במשק למומחי סייבר הוא גבוה מאד, ולמעשה מהגבוהים במשק לאור העובדה שמדובר בחוד החנית של התעשייה הכי רווחית בעולם, תעשיית ההייטק. זו הכשרה שכדאי להשקיע בה גם בהצדקה של נטילת הלוואה שתסייע לעבור את הלימודים בראש שקט.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות