אפשרויות התעסוקה לבוגרי קורס סייבר

אחד מהתחומים הכי חמים, הכי רווחיים, צומחים ומתאפיינים בביקוש אדיר, בארץ ובעולם הוא עולם הסייבר שחלש על כל חיינו. מהו אותו סייבר שכולם מדברים עליו אתם שואלים את עצמכם ואין לכם אומץ לשאול בקול? ובכן מדובר במושג שמתייחס לפעילות הגנה- מתקפה ברשת. בעוד שהמתקפה עצמה מתבצעת לרוב על טכנולוגיה ועל המארח הטכנולוגי, כמו למשל להשתלט על מערכת מחשוב, או אפילו מחשב אחד מרחוק, הרי שהאמצעי לביצוע מהלכי תקיפה כמו גם הגנה נעשים על פי רוב, על בסיס הרשת והעברת הנתונים דרכה.

לפני שמתחילים לדבר על אפשרויות התעסוקה בעולם הסייבר אי אפשר לדבר על קריירת סייבר במנותק מההכשרה. למעשה, כל עולם הסייבר הוא עולם מאד אורגני שמתפתח בקצב מאד מהיר, פרושו של דבר שלמידה מהווה חלק בלתי נפרד מהיכולת להתקיים בפועל, בין אם במונחים של קריירה ובין אם במונחים של הקיום כשלעצמו.

לימודי סייבר לא מתחילים ומסתיימים בקורס אחד או בכמה. כשמדברים על עולם דינמי, חיי שכל הזמן משתנה, למידה היא חלק בסיסי ואינטגרלי מהקיום עצמו, לכן לימודי אבטחת מידע הם חלק מהפרקטיקה הקיימת ושגרת הקיום של אנשי המקצוע בתחום. ובכל זאת חייבים להתחיל מאיפה שהו. אז אנשים שלא מגיעים מעולמות של ניהול מערכות מידע או לימודי הנדסה אקדמיים ומנגד לא היו האקרים עוד מנעוריהם אבל בכל זאת רוצים לקחת חלק פעיל בעולם המופלא הזה בית הספר שבו תרכשו את ההשכלה שלכם יהיה לא רק הבית להשכלה אלא יהיה גם הבית לקריירה ותהיה לו השפעה גדולה בקיק סטארט שלכם, או שלא.

בית הספר שלכם משפיע

במונחים של קריירה לבית הספר שבו תלמדו קורס סייבר או קורס אבטחת מידע וסייבר יש השפעה ניכרת על ההצלחה שלכם לא רק במונחי איכות ההכשרה  שאתם מקבלים שהיא כמובן מהווה אבן יסוד משמעותית וחיונית להצלחה שלכם. כן בהחלט לשימוש בסימולטורים, עבודה במעבדות, רמת העדכון של תכני הלימוד, איכות המרצים ומבני השיעורים מהווים חלק יסודי באיכות ההכשרה וטיב הפירות שהסטודנטים ידעו לייצר בשעת אמת. כמובן שאיכות ההוראה משפיעה גם על הדימוי העצמי ועל הביטחון העצמי של הסטודנטים מה שבתורו משפיע באופן מהותי על הביצועים וההצלחה בשטח, אבל אלו לא הפרמטרים היחידים שבהם בית הספר משפיע על הסטודנטים ובעיקר על הבוגרים שלו ועל היכולת למצוא עבודה ועבודה טובה. המוניטין של בית הספר משפיע גם הוא, ומטבע הדברים בית ספר עם מוניטין חיובי ונחשב שידוע כבית ספר שמכשיר סטודנטים ברמה גבוהה יקבל תיעדוף בעת גיוס עובדים כאשר יתקבלו קורות חיים של סטודנטים ממקום נחשב.

נוסף על כך, בית ספר טוב נמדד בין היתר גם על בסיס הקשרים שאותם הוא מנהל עם התעשייה. בפרט בתחומי הכשרה מקצועיים בתי ספר שמכבדים את עצמם נוהגים לקיים יחסי גומלין עם חברות מהתעשייה לשתי מטרות מרכזיות. הראשונה היא על מנת להבטיח שתכני הלימוד שמועברים במסגרת הלימודים עומדים ביחס ישר עם מה שקורה בתעשייה ואף מסונכרים עם העתיד לבוא, על מנת להיות בהקבלה מדויקת וכך שתכני הלימוד יהיו רלוונטיים עת שהבוגרים יצאו לשוק ולתעשייה. הסיבה השנייה שבגינה בתי ספר שמכבדים את עצמם מקפידים לקיים יחסי גומלין קרובים עם חברות וארגונים מהתעשייה היא על מנת להבטיח מקומות תעסוקה פוטנציאליים לבוגרים שלהם בעתיד לבוא. יחסי גומלין פותחים דלתות באופנים שונים, החל ממסלולי הכשרה והתמחות שמאפשרים לסטודנטים לרכוש ניסיון ואף להגדיל את הסיכוי להישאר במקום שבו נעשה הסטאז' גם לאחריו, או בכל מקרה ליהנות מהניסיון הנצבר לטובת איתור מקום העבודה הבא. גם ללא התמחות, קיום מערכות יחסים בין בתי ספר למקומות עבודה מאפשר מצב של WIN WIN   לשני הצדדים, כאשר מצד בתי הספר אלו יכולים לספק לבוגרים מקומות תעסוקה שיעניקו עדיפות לקורות החיים של בוגרים מבית הספר המדובר, בעוד שמקומות התעסוקה מקבלים מלאי של אנשים מוכשרים, שרעבים לעבודה מבלי לערב חברות השמה או תשומות לאיתור של מועמדים ממקורות אחרים ומאתגרים יותר.

אז איפה יכולים לעבוד בוגרי קורס מגן סייבר?

מיישם הגנת סייבר זוכה ליהנות מביקוש אדיר בתעשייה על כל גווניה, הן בישראל והן במדינות העולם השונות. בהיותה בירת ההייטק העולמית ישראל מכשירה אנשי טכנולוגיה, הייטק וסייבר במיוחד ברמות הכי גבוהות בעולם מה שהופך אותם לעובדים מבוקשים ביותר בקשר כל התאגידים הגדולים ביותר. לא רק מעבר לים, מטבע הדברים גם בתוך הבית יש לנו לא מעט חברות, ארגונים ותאגידים שמחפשים בנרות אנשי מקצוע תותחים וזה מה שתהפכו להיות בתנאי שתלכו ללמוד בבית הספר הנכון.

בנוסף למגוון רחב ועשיר של אפשרויות שונות שעומדות לטובת בוגרי מיישם הגנת סייבר, הכשרה נגישה מאד בפרט לאור קורס סייבר אונליין שכל כך רלוונטי להשלים כעת בימינו אפשרויות הפרנסה הקיימות כוללות גם את האפשרות האטרקטיבית מאד לצאת לדרך עצמאית ולתת שירות או לנהל פרויקטים, לפתח מוצרי אבטחה וכו.

כמובן שמיד עם תום הלימודים העבודה בפרקטיקה עודנה בגדר בית ספר גם היא, ובעוד שמדובר בתעשייה שלמה שמבוססת על למידה תמידית, הרי שבמקרים של עובדים בתחילת דרכם, כמו בכל תחום ומקצוע אחר, השנים הראשונות מיועדות להסתגלות ופיתוח מיומנויות ראשוניות ובסיסיות בעוד שההתמקצעות מגיעה רק בהמשך. השנים הראשונות לעבודה בשטח כבר מתגמלות מאד ואינטנסיביות מאד משום שזה שלב קריטי בתהליכי ההטמעה והיישום של מה שנלמד באקדמיה לצד למידה של התהליכים כפי שהם מתרחשים בפועל, בשטח. בכל מקרה חשוב לדעת שהמשכורות מאד אטרקטיביות כבר בשלבים הראשוניים ביותר של העבודה בתחום כאשר מדובר בארגונים מסודרים.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות