מה לומדים בקורס סייבר?

קורס סייבר הינו בגדר קורס מבוא בימינו אשר מיועד לכל אדם שחיי בחברה ומבין את הצורך שלו בידע שנוגע לפרטיו הרגישים ביותר. על כן, לימודי אבטחת מידע ולו רק בגדר קורס סייבר למתחילים הם כמו לימודי ליבה, כלכלה והבנה בסיסית ואלמנטרית של איך הדברים עובדים, כך שמי שמעוניין להצטייד במושגי היסוד, בידע כללי ואף לגרות את התאים האפורים במח במידע חדש שהוא לכאורה לא טריוויאלי, אבל מאד אינטואיטיבי וחיוני, יוכל לרכוש במסגרת לימודי סייבר מערך של כלים והבנות יסוד משמעותיים מאד גם בהיבטים אישיים וגם בהיבטים מקצועיים.

לימודי סייבר אם כן מחולקים לדרגות הבנה, מומחיות והתמקצעות ובעוד שיש מומחי סייבר שרוצים ללמוד או לחזק מיומנויות ספציפיות, מי שמעוניין לרכוש לעצמו מקצוע חדש, מי שמגיע ממקצועות המחשוב השונים ורוצה להתמקצע או לחלופין, מי שרוצה לקבל בסיס והבנה כללית יוכל למצוא מענה במסגרת קורס סייבר אונליין, בתוך כיתת לימוד שמותאמת לרמה המקצועית, לצרכים האישיים ולרקע שממנו הוא מגיע.

חשוב לציין כי בעוד שבתקופת הקורונה אנשים נאלצים, בתהליך מסורבל למדי, להסתגל לתנאי למידה שמרחוק, הסטודנטים שלומדים קורסי אבטחת מידע רגילים, מתורגלים ונהנים מהיתרונות של לימודים מרחוק מאז ומתמיד. סביבת הווב שמאפיינת את העבודה הסדירה בעולמות של סייבר ואבטחה דיגיטלית היא בעלת קריטריונים ומאפיינים מאד ספציפיים ויש לה יתרונות מהותיים.

היכולת למנף את היתרונות הללו ולצקת אותם אל תכנית ומבנה הלימודים הופכת את המסגרת לנוחה, נגישה ואינטואיטיבית יותר, כך שהמעבר מהלימודים אל העבודה בפועל הופך להיות מאד חלק, נוח וטבעי. ללימודים במסגרת האינטרנט יש כמה יתרונות מובהקים במיוחד וסטודנטים שלומדים סייבר לא היו צריכים לחכות לקורונה כדי שיוכלו ליהנות מהיתרונות הללו, אלא הם נהנו מהם מאז ומעולם.

ראשית, הלמידה און ליין מאפשרת ללמוד מכל מקום ולא להיות מוגבלים למקום אחד ספציפי בלבד, כלומר במקום להידרש להגיע לבית הספר ולהיות נוכחים פיזית בכיתה, ניתן להדליק את שידור השיעור מכל מקום שאתם נמצאים בו  ובלבד שיש לכם חיבור לרשת ומכשיר באמצעותו תוכלו לצפות בשיעור. כמובן שגם הטירחה של הפקקים וחיפוש החניה נחסך כאשר לא נדרשים להגיע פיזית אל כיתת הלימודים. בנוסף, העובדה שהשיעורים משודרים הופכת אותם גם למוקלטים באופן אוטומטי, כך שכל סטודנט יוכל לגשת לחומרי השיעור ולצילום שלו בכל רגע נתון ולתרגל וללמוד לעומק את החומרים המדוברים. אין ספק שאלו יתרונות מובהקים מאד. כמו כן, כיתות הלימוד הינן קטנות כך שהדינמיקה היא מאד נוחה ומאפשרת. המרצים זמינים לכל שאלה והסימולציות מאפשרות להתנסות בעבודה של ממש.

איך בנוי מסלול הלימודים?

קורס סייבר אונליין, בין אם מדובר על קורס סייבר למתחילים ובין אם מדובר על קורס מיישם סייבר למתקדמים או מתמחים, הקורס מבוסס על שיעורים פרונטליים אשר נערכים בממוצע כאחת לשבוע לצד תרגולים במעבדות וסימולטורים. כמובן שכל תכנית לימודים בנויה באופן עצמאי ובהתאם לרמה של בית הספר, אבל מאחר ומדובר במקצוע שימושי מאד שמצוי בקצב השתנות מאד גבוה, תכנית הלימודים חייבת להתכתב עם התעשייה על מנת להיות רלוונטית וטיב בית הספר והרבה שלו נקבעות על בסיס הסנכרון הקיים בין תכני הלימודים לבין מה שקורה בתעשייה בפועל.

בסיומו של קורס מגן סייבר תוכלו לגשת לבחינות ההסמכה של הארגונים הגדולים ולהצטייד בדרישות שקיימות כיום במשק. אף על פי שנכון להיום תחום הסייבר אינו מוסדר מבחינת רישוי בהיבטים המקצועיים, כלומר המדינה מצידה אינה דורשת עמידה בקריטריונים שונים על מנת לעסוק בתחום, יחד עם זאת זה לא הולך להישאר כך לעוד זמן רב. למעשה המדינה כבר הצהירה שעולם זה עתיד להשתנות ובקרוב וכי הצפי הוא כן להסדיר את תחום הסייבר ולמקצע אותו באמצעות בחינות רישוי ודרישות סף. קבלת השכלה חזקה היום תעניק לעובדים העתידיים יתרון מובהק ומשמעותי ביחס לדרישות הרישוי שעתידות להגיע. עד אז, קיימות הסמכות שונות בתעשייה שדורשות החברות הגדולות על מנת לעבוד עם התכנות שלהן. קורסי סייבר טובים מספקים הכנה לקראת ההסמכות וליווי במהלך העמידה בהן.

למי מתאים ללמוד אבטחת מידע?

קורס אבטחת מידע וסייבר מתאים ומיועד לכל אדם בעידן המודרני, בין אם הוא מעוניין לעבוד בתחום ובין אם לא. נושא של אבטחת מידע הוא נושא בסיסי שההיכרות איתו, גם אם ברמה המינימליות ביותר, היא בגדר חובה לכל אדם שחיי ומתקיים בתוך סביבה מודרנית דיגיטלית. אלו הם לימודי יסוד שמומלצים לכל אדם ובכל גיל ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על אנשים בגיל קריירה. קורס אבטחת מידע הוא קורס שימושי ויישומי מאד והוא יוכל לסייע לכם רבות הן בהתנהלות היום יומית והן במונחי מקצועי גם אם אתם לא מתכננים לעשות הסבה ולעשות את המעבר לעולמות הסייבר.

מהן אפשרויות התעסוקה בתחום?

אחד המאפיינים היותר אטרקטיביים של כל עולם הטכנולוגיה באשר הוא ושל עולם אבטחת המידע והסייבר בפרט מצוי בפוטנציאל התעסוקתי שלו. מדובר על תחום שנמצא בצמיחה מוצאת עם ביקוש רב ויחסית לא הרבה אנשים שמבינים מספיק את העולם הזה. למעלה מכך, העתיד הקרוב שלנו צפוי להשתנות במונחים של רישוי, כלומר תחום שנכון להיום מבוסס על ביצועים, אבל אינו מעוגן בחסמי סף לאור הביקוש הגבוה שיש נכון להיום לאנשי מקצוע בתחום, אך בעתיד התחרות על מקומות העבודה עוד תפתח משום שסף הכניסה יעלה, כך שהיצע מקומות העבודה יגדל עוד יותר.

איפה לומדים אבטחת מידע וסייבר?

אבטחת מידע וסייבר לומדים רק במקום מוסמך, מקצועי וכזה שמחובר לתעשייה בצורה הטובה ביותר. לבית הספר שבו תלמדו יש השפעה גדולה מאד על איכות הלמידה ועל רמת הלמידה שלכם, אבל לא רק.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות